YACHT KLUB POLSKI KALISZ

17 lutego 1977 roku to oficjalna data rozpoczęcia działalności Yacht klubu Polski Kalisz.
W sezonie 2012 obchodziliśmy 35lecie YKP Kalisz.
Yacht Klub Polski działający w ramach stowarzyszenia ogólnopolskiego promuje żeglarstwo na terenie naszego miasta. Jako jedyny klub kaliski posiada stałą, dobrze wyposażoną i utrzymaną przystań żeglarską mieszczącą się w miejscowości Szałe k/Kalisza. Klub przez ostatnie lata swojej działalności był organizatorem największych w historii żeglarstwa kaliskiego imprez żeglarskich takich jak : Regaty Klasy 730 z kapitanem Romanem Paszke na pokładzie jednego z jachtów, Regaty NIVEA Błękitne Żagle z udziałem kapitana Krzysztofa Baranowskiego jako gościa specjalnego, regaty Koncernu Energa w których sędzią głównym był Jarosław Kaczorowski. Regaty te odbyły się na bazie jachtów firmy Open Yachting oraz z udziałem zawodników Pucharu Świata. Te wszystkie wydarzenia realizowane samodzielnie przez YKP nie byłyby możliwe bez pomocy i współpracy takich marek jak : NIVEA Polska, Energa, Ellena oraz firmy Gaz Motor Tempka. Klub również był przez szereg lat organizatorem szkoleń na stopnie żeglarskie. Stąd wychodziła również inicjatywa rejsów morskich po Bałtyku, Morzu Północnym, Adriatyku. Nie zabrakło nas również na jeziorach całej Polski.
Yacht Klub Polski to klub z charakterem podejmujący się trudnych wyzwań. Jako jeden z nielicznych klubów żeglarskich na terenie Kalisza pomimo trudności systematycznie realizuje je.
Członkami klubu , którzy przyczynili się do powstania klubu oraz jego bazy byli Kapitan Żeglugi Wielkiej Józef Czubak oraz Sternik Morski Cezary Wolf.W 2002 roku przy Yacht Klubie Polski Kalisz oraz przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 2 w Kaliszu powstał Uczniowski Klub Sportowy YKP Kalisz, który zajął się regatowym szkoleniem dzieci i młodzieży. Uczestnicy zajęć to wielokrotni Mistrzowie Okręgu oraz uczestnicy Pucharów Polski w klasach Optimist, Kadet i Omega.
W ramach obchodów jubileuszowych w dniach 16 oraz 17 czerwca 2012 r. odbyły się na terenie przystani YKP Kalisz Ogólnopolskie Regaty NIVEA Błękitne Żagle otwierające sezon nawigacyjny 2012 Yacht Klubu Polski oraz otwierające w Polsce cykl regat NIVEA Błękitne Żagle. W ceremonii podniesienia bandery uczestniczyli Komandor Zarządu Głównego Janusz Taber oraz goście z zaprzyjaźnionych klubów z całej Polski.Patronat Honorowy nad uroczystościami przyjął Leszek Aleksandrzak poseł na sejm RP
YACHT KLUB POLSKI KALISZ


SIEDZIBA ZIMOWA
BIURO KLUBU
PIĄTKI GODZ.18.00 - 19.00
TEL.62 7571628
NIP 618-10-57-224

OŚRODEK WIEDZY ŻEGLARSKIEJ
62 - 800 KALISZ
UL.CZĘSTOCHOWSKA 7

PORT JACHTOWY
62 - 860 SZAŁE
UL.KALISKA 82
BIURO KAPITANATU
CZWARTEK GODZ. 16-19.00e-mail: pentra@wp.pl
Copyright 2013 YACHT KLUB POLSKI KALISZ & INTERIA.PL